Ubiegam się o mandat Posła na Sejm, ponieważ znam mieszkańców Poznania i aglomeracji poznańskiej. Dzięki temu wiem na jakich sprawach im najbardziej zależy. Będę reprezentował sprawy i interesy Wielkopolski w Sejmie. Chcę pracować na szczeblu krajowym, żeby jeszcze skuteczniej działać lokalnie.

Moim głównym celem jest poprawienie sytuacji osób starszych. Nie zgadzam się na brak lekarstw w aptekach, na likwidację łóżek w szpitalach i na coraz dłuższe kolejki do specjalistów. Chcę nagłaśniać codzienne problemy seniorów, by o nich pamiętano. Takimi problemami są dojazdy do przychodni, szpitala czy na rehabilitację. Nie wszyscy emeryci mają siłę, by pokonywać długie dystanse, żeby skorzystać z kultury, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz innych programów skierowanych do nich. Trzeba zadbać, żeby jak najwięcej inicjatyw dla seniorów działo się na osiedlach, które zamieszkują.

Kolejny obszar, który szczególnie mi leży na sercu to ochrona środowiska. Tutaj chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie z Sejmiku Wojewódzkiego. Wiem jak ważna jest walka ze smogiem, który jest przyczyną wielu chorób Polaków. Dostrzegam także zmiany w naszym klimacie, szczególnie latem, gdy susze niszczą plony i grożą nam braki wody. Zadbam o odpowiednią edukację ekologiczną Polaków.

Kluczem do zrównoważonego rozwoju regionów jest infrastruktura drogowa. Polskie drogi muszą być bezpieczne oraz utrzymywane w dobrym stanie. W kraju trzeba wybudować zdecydowanie więcej bezpłatnych dróg szybkiego ruchu.

Zależy mi, żeby polskie szkoły pobudzały kreatywność i zaangażowanie wśród uczniów. Chcę zmienić podejście do nauczania przedmiotów, szczególnie lekcji historii, która powinna być przedstawiania zawsze obiektywnie. Te wszystkie zmiany są możliwe, ale nauczyciele muszą być odpowiednio wynagradzani i zmotywowani do swojej pracy.

Zadbam również o niezawiłość sądów i sędziów. Będę zabiegał o wyeliminowanie wszystkich patologii, które pojawiły się w ostatnich latach w polskim sądownictwie. Polacy znów muszą poczuć, że wszyscy są równi wobec prawa oraz że prawo każdego obywatela, bez względu na status, traktuje tak samo.

Proszę o głos 13 października 2019 r.Polska Seniora

Pomoc seniorom na podstawie ich lokalnych potrzeb.

Ochrona środowiska

Ocalić zieleń i wodę.

Porządne i bezpieczne drogi

Niezawiśli i niezależni sędziowie

Odbudujemy niezawisłość polskiego sądownictwa.

Film wyborczy

Z przyjemnością chciałbym zaprezentować Państwu mój klip wyborczy.

Maciej Wituski Kandydat do Sejmu RP

Klip wyborczy Kandydata do Sejmu RP Macieja Wituskiego.

Bądźmy w kontakcie

Odezwij się do mnie! Możesz to zrobić za pomocą niżej znajdującego się formularza lub Facebooka.